Programowanie paneli HMI

  • Home
  • Programowanie paneli HMI

Programowanie paneli HMI

HMI ( Human Machine Interface) to jak sama nazwa wskazuję interface pomiędzy człowiekiem a maszyną. To właśnie dzięki panelom operatorskim mamy możliwość sterowania danym procesem technologicznym.

Programowanie paneli HMI wizualizacje WebHMi, KTP Siemens Weintek

Dokładamy wszelkich starań by zaprogramowane przez nas panele były dla użytkownika proste i przejrzyste w obsłudze ( link ). Do tworzenia wizualizacji używamy grafik najwyższej jakości. Każdy panel jest testowany zarówno w programie do symulacji jak i po podpięciu do sterownika PLC.

KTP HMI Simatic S7 1200 MaxSter Automatyka Wentylacji Sterowanie Programowanie

Gdzie najczęściej znajdują zastosowanie panele HMI? Głównie w układach sterowania procesów technologicznych. Coraz częściej są to także inteligentne domy, w których użytkownik może sterować z jednego miejsca roletami, oświetleniem, wentylacja czy ogrzewaniem.

Inną formą graficznego przedstawienia procesu technologicznego są strony www osadzone w serwerze sterownika. Dzięki temu uzyskujemy podgląd z dowolnego urządzenia posiadającego internet.

Programowanie paneli HMI wizualizacje WebHMi, KTP Siemens Weintek

Programowanie paneli HMI

Tworzymy także wizualizacje na sterowniku WebHMI, który jest swego rodzaju serwerem stron www i jednocześnie zaawansowanym sterownikiem SCADA, o bardzo dużych możliwościach. Podobnie jak Sterbox, WebHMI programujemy z przeglądarki internetowej. Wystarczy, że zalogujemy się do panelu użytkownika. Od strony technicznej WebHMI posiada następujące łącza/porty komunikacyjne:

  1. LAN
  2. USB
  3. WIFI
  4. RS 485

Gdzie znajdzie zastosowanie ? Z pewnością w każdej aplikacji, w której niezbędny jest zdalny dostęp jak i monitorowanie urządzeń .Niewątpliwie może to być system BMS jak i również instalacja typu Smart Home.

Jak wygląda WebHMI? Sprawdź pod linkiem.